Lacnejšie alebo drahšie obliečky?

Medzi časté otázky zákazníkov patrí otázka, ako vybrať správne obliečky - je lepšie kúpiť drahšie, alebo radšej lacnejšie, ktoré nám nemusia dlho vydržať, ani prinášať žiadaný úžitok.    

 

Pri výbere obliečok je dôležitý typ priadze, z ktorej sú obliečky vyrobené. Kvalitné posteľné návliečky sú z priadze, ktorá má dlhé a pevné vlákna. Keď vlákna nie sú dostatočne dlhé a pevné, dochádza k tomu, že sa takéto vlákna čoskoro začínajú trhať a nedržia pohromade. Jednotkou kvality priadze je NE a jej hodnota by pri kvalitných obliečkach mala byť okolo 50. Ak sa takáto informácia na obliečkach nenachádza, je možné kvalitu zistiť aj dotykom a tiež podľa toho, ako je cez látku vidieť. Na dotyk by obliečky mali byť prijemné a hladké. Ak sa pozriete cez jednu jeho vrstvu a jasne uvidíte každý detail toho, kto vám ich predáva, odporúčame sa nákupu takýchto obliečok vyhnúť.

Okrem kvality vlákien majú na celkovú kvalitu obliečok vplyv aj použité farby a typ nanášania potlače. Pri drahších obliečkach sú ich farby jasnejšie a stálosť farby takýchto obliečok je výrazne lepšia. Obliečky by ale nikdy nemali zapáchať použitými farbami.

Švy obliečok by mali byť pevné, rovné a poriadne zapošité. Z materiálov je vhodnejšie voliť prírodné materiály, ako je bavlna, damašok či flanel, ktoré nespôsobujú kožné problémy a spánok v nich je vždy veľmi príjemný.

 

Kopírovanie, opätovné publikovanie alebo rozširovanie ktorejkoľvek časti obsahu je zakázané. Povolenie len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.