Aktualita

Prikrývky ake sú možnosti

Prikrývky a vankúše pod ktorými spíme je vhodné meniť podľa ročného obdobia. Na výber je široký výber materiálov - prikrývky nájdeme v teplejších i chladnejších variantoch a tiež aj v niekoľkých rozmeroch.

   

Letné prikrývky nezaberú veľa miesta a môžu byť zároveň doplnkom zimných hrejivých prikrývok. Na trhu je množstvo vlákien s antibakteriálnou úpravou, so striebrom alebo s výťažkami z aloe vera.

  prikryvka-classic-light-letna-675      

Vlákna majú rozmanitú štruktúru a ich názvy, ako aj technológie sú patentované výrobcami. Keď vyberáme prikrývku pre alergika, je nutné mať na pamäti, že zvolené materiály sa musia dať prať pri vysokých teplotách a zároveň musia byť odolné voči roztočom.

Pokiaľ si chceme vybrať osvedčenú klasiku, a to perie, sú ideálnou voľbou výrobky z prachového peria, pretože tak nie sú cez povlak cítiť tuhé časti. Tkanina, hlavne švy musia byť husté, aby neprepustili perie a prach do vnútra alebo von. Jemné prachové perie pochádza z hrudníka hus. Tvorí ho množstvo jemných vlákien, ktoré od stredu rastú všetkými smermi, čo dodáva objem. Kvalitné výrobky z peria je možné prať v práčke s pomocou špeciálnych tekutých prípravkou na prané perie. Potom je ideálne vysušiť ich v sušičke a dosušiť na vzduchu.

Pred praním akýchkoľvek prikrývok je vždy dobré sledovať odporučenia výrobcu a pred ich zakúpením sa uistiť, že sú vhodné na pranie v práčke a sušenie v sušičke.

 

 

Kopírovanie, opätovné publikovanie alebo rozširovanie ktorejkoľvek časti obsahu je zakázané. Povolenie len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

AKTUALITY

Bambusové uteráky osušky VALENCIA

Luxusný uterák zo zmesi bambusu a bavlny. Pokiaľ…

Viac

NAVLIECKY.SK už čoskoro vo vlastnej budove

Nové reprezentatívne priestory na ktoré sa…

Viac

Lacnejšie alebo drahšie obliečky?

Medzi časté otázky zákazníkov patrí otázka, ako…

Viac

Správny výber obliečky

Je všeobecne známou informáciou, že človek prespí…

Viac
Scroll Top