Aktualita

Lacnejšie alebo drahšie obliečky?

Medzi časté otázky zákazníkov patrí otázka, ako vybrať správne obliečky - je lepšie kúpiť drahšie, alebo radšej lacnejšie, ktoré nám nemusia dlho vydržať, ani prinášať žiadaný úžitok.    

postelne-obliecky-klasik-0506-17-8137            obliecky-issimo-home-dole-saten-vysivka-5645

 

Pri výbere obliečok je dôležitý typ priadze, z ktorej sú obliečky vyrobené. Kvalitné posteľné návliečky sú z priadze, ktorá má dlhé a pevné vlákna. Keď vlákna nie sú dostatočne dlhé a pevné, dochádza k tomu, že sa takéto vlákna čoskoro začínajú trhať a nedržia pohromade. Jednotkou kvality priadze je NE a jej hodnota by pri kvalitných obliečkach mala byť okolo 50. Ak sa takáto informácia na obliečkach nenachádza, je možné kvalitu zistiť aj dotykom a tiež podľa toho, ako je cez látku vidieť. Na dotyk by obliečky mali byť prijemné a hladké. Ak sa pozriete cez jednu jeho vrstvu a jasne uvidíte každý detail toho, kto vám ich predáva, odporúčame sa nákupu takýchto obliečok vyhnúť.

Okrem kvality vlákien majú na celkovú kvalitu obliečok vplyv aj použité farby a typ nanášania potlače. Pri drahších obliečkach sú ich farby jasnejšie a stálosť farby takýchto obliečok je výrazne lepšia. Obliečky by ale nikdy nemali zapáchať použitými farbami.

Švy obliečok by mali byť pevné, rovné a poriadne zapošité. Z materiálov je vhodnejšie voliť prírodné materiály, ako je bavlna, damašok či flanel, ktoré nespôsobujú kožné problémy a spánok v nich je vždy veľmi príjemný.

 

Kopírovanie, opätovné publikovanie alebo rozširovanie ktorejkoľvek časti obsahu je zakázané. Povolenie len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

 

AKTUALITY

Bambusové uteráky osušky VALENCIA

Luxusný uterák zo zmesi bambusu a bavlny. Pokiaľ…

Viac

NAVLIECKY.SK už čoskoro vo vlastnej budove

Nové reprezentatívne priestory na ktoré sa…

Viac

Lacnejšie alebo drahšie obliečky?

Medzi časté otázky zákazníkov patrí otázka, ako…

Viac

Správny výber obliečky

Je všeobecne známou informáciou, že človek prespí…

Viac
Scroll Top